Saytdagi oxirgi ma'lumot yangilangan sana: 15-fevral 2021, 16:34

Tuman hokimligi apparati

10-01-2018, 16:43

Tuman hokimligi apparati

Tuman hokimligi apparatida jami 24 kishi faoliyat ko‘rsatadi. Bular Tuman hokimining beshta yo‘nalish bo‘yicha o‘rinbosarlari, ularning besh nafar bosh mutaxassislari, tashkiliy-nazorat guruhi, umumiy bo‘lim, buxgalteriya bo'limlaridan iborat. Tuman hokimligida vazifalar taqsimoti tuman hokimining qarori bilan tasdiqlangan Nizom asosida tashkil etiladi.
Tuman hokimligi apparati:
- soxalar va xududlarda o‘tkazilayotgan isloxotlarni chuqurlashtirish yuzasidan ishlab chiqilgan maqsadli dasturlarning amalda bajarilishini ta’minlaydi.
- hokimlik muhokamasiga kiritilayotgan hujjatlar loyixalarini belgilangan muddatda ishlab chiqilishini tashkil kiladi. Yuqori tashkilotlar hamda hokim qaror va farmoyishlarining maxalliy boshqaruv organlari hamda idoralari tomonidan o‘z vaqtida bajarilishini ta’minlaydi va nazoratini tashkil qiladi.
- tuman hokimligi vakolatiga taallukli masalalar bo‘yicha taxliliy hujjatlarni tayyorlaydi va hokimlikka tushgan axborot, taklif va muloxazalarni umumlashtiradi. Tuman hokimligi apparati bo‘linmalari faoliyatiga Tuman hokimi va hokim o‘rinbosarlari rahbarlik qiladi. Ularning ichki apparat va xujjatlar bilan ishlash borasidagi faoliyati tashkiliy-nazorat guruhi tomonidan muvofiqlashtirib boriladi.

Tuman hokimligi apparatiYangiariq tumani hokimi
Davletov Anvar Kenjayevich
Tel: 38-55-770
E-mail:yangiarikhokimiyat@umail.uz
Veb-sayt: yangiarikhokimiyat.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning payshanba kuni soat 09:00 dan Yangiariq tuman hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat)

Yangiariq tuman hokimining iqtisodiyot va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari
VAKANT
Tel: 38-55-772
Veb-sayt: yangiarikhokimiyat.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari: Har kuni soat 09:00 dan Yangiariq tuman hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (2 qavat)

Tuman hokimligi apparatiYangiariq tuman  hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar, kommunal xo‘jalik  masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
Elamonov Azamat Jumanazarovich
Tel: 38-55-771
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har kuni soat 09:00 dan Yangiariq tuman hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (3 qavat)

Tuman hokimligi apparatiYangiariq tuman hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy – ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari
Jumaniyozov Umidbek Sobirjonovich
Tel: 38-55-737
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:

Tuman hokimligi apparatiYangiariq tuman hokimining o‘rinbosari - Mahalla va oilani qo'llab-quvvatlash bo'limi boshlig'i
Madaminov Xusin Bekmatovich
Tel: 38-55-737
Onlayn qabulxona

Murojaat qilish

Jami murojaatlar soni: 1
Yopilgan murojaatlar: 1
O'rganib chiqilmoqda: 0 (0%)

So'rovnoma

Sizga qaysi turdagi ma'lumotlar muhimroq?

«    августа 2022    »